Nasz Klasztor/Ogłoszenia

gabriel2.jpg

Kaplica pw. św. Gabriela od Matki Bożej Bolesnej

Msze święte
- sobota o godz. 18.00 (niedzielna, z nieszporami),
- niedziela o godz.: 9.00, 10.30 i 18.00 (od września do czerwca),
- w dni powszednie codziennie o godz. 18.00, we wtorki o godz. 8.00
- raz w miesiącu (od września do czerwca) o godz. 20.00 (w ramach wieczoru modlitewnego ze św. Gemmą Św. Gemma)

Zapraszamy do zamawiania intencji mszalnych (można również telefonicznie lub drogą e-mailową). Jesteśmy w stanie odprawić Eucharystię w określonej intencji nawet tego samego dnia lub w krótkim terminie.

Spowiedź święta
- przed mszami św. w niedzielę i pierwszy piątek miesiąca,
- na prośbę penitenta (można umówić się ze spowiednikiem osobiście lub telefonicznie).

Warszawa, 23 czerwca 2019

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

Kaplica p.w. św. Gabriela od Matki Bożej Bolesnej

 

  1. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina.
  2. W związku z powszechnie znanymi wydarzeniami związanymi z działaniami mającymi na celu sprofanowanie obrzędów i symboli religijnych metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz wystosował pismo, w którym zaleca, co następuje: „W tradycji chrześcijańskiej sprofanowanym miejscom lub przedmiotom trzeba przywrócić pierwotny charakter sakralny. Dzieje się to poprzez specjalny obrzęd pokutny. Dlatego chciałbym poinformować, że księża biskupi – obecni na 383. zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski – wzywają do publicznego przebłagania Boga za popełnione świętokradztwa. Prosimy, aby po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w niedzielę 23 czerwca br., we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, po każdej Mszy Świętej odśpiewać suplikację „Święty Boże, Święty Mocny…”.
  3. Msze Święte w naszej kaplicy odprawiamy w niedzielę 900, 1030 i 1800. W dni powszednie: w poniedziałek i od środy do soboty o 1800, a we wtorek o 800.
  4. W poniedziałek (24.06) uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.
  5. W piątek (28.06) przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów.
  6. Z kolei w sobotę (29.06) obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
  7. Nabożeństwo czerwcowe o 1740 z wyjątkiem wtorku. W tym dniu bowiem odprawimy je po Mszy Świętej o godz. 800.
  8. W piątek w naszej kaplicy będziemy gościć Ikonę Jubileuszową i relikwie św. Pawła od Krzyża, Założyciela Pasjonistów. Zachęcamy wiernych do modlitwy w intencji naszego Zgromadzenia oraz w intencji powołań kapłańskich i zakonnych na Mszy św. o godz. 18.00.