Nasz Klasztor/Ogłoszenia

gabriel2.jpg

Kaplica pw. św. Gabriela od Matki Bożej Bolesnej, zakonnika

12 sierpnia 2018 r.

19 niedziela w ciągu roku

Msze święte
- sobota o godz. 18.00 (niedzielna, z nieszporami),
- niedziela o godz.: 9.00, 10.30 i 18.00 (od września do czerwca),
- w dni powszednie codziennie o godz. 18.00.
- raz w miesiącu (od września do czerwca) o godz. 20.00 (w ramach wieczoru modlitewnego ze św. Gemmą Św. Gemma)

Zapraszamy do zamawiania intencji mszalnych (można również telefonicznie lub drogą e-mailową). Jesteśmy w stanie odprawić Eucharystię w określonej intencji nawet tego samego dnia lub w krótkim terminie.

Spowiedź święta
- przed mszami św. w niedzielę i pierwszy piątek miesiąca,
- na prośbę penitenta (można umówić się ze spowiednikiem osobiście lub telefonicznie).

  1. W piątek 17 sierpnia msza o godz. 9.00. Nie ma mszy wieczornej.
  2. W LIPCU I SIERPNIU NIE MA MSZY W NIEDZIELĘ O GODZ. 18.00. To samo dotyczy 15 sierpnia. Również na ten czas zostają odwołane spotkania RMPM w pierwsze czwartki miesiąca oraz nabożeństwa pierwszosobotnie ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
  3. W ubiegłym miesiącu o. Andrzej Jakimiak zakończył posługę w naszym klasztorze i został przeznaczony do posługi we wspólnocie na warszawskiej Białołęce, gdzie powstaje sanktuarium św. Gabriela od Matki Bożej Bolesnej i Młodych Świętych. Dziękujemu o. Andrzejowi za ponad 20-letnią posługę w naszym klasztorze i kaplicy, życząc mu obfitości błogosławieństwa Bożego, darów Ducha Świętego oraz opieki Matki Bożej na nowej placówce. Natomiast pod koniec sierpnia br. o. Robert Orłowski zostanie przeniesiony do Przasnysza, a o. Rafał S. Pujsza do Rawy Mazowieckiej. O. Rafał będzie przybywał raz w miesiącu do naszego klasztoru, aby prowadzić wieczory modlitewne ze Świętą Gemmą.
  4. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce do Włoch. Odbędzie się ona w dniach 25 sierpnia-5 września. Opiekunem duchowym będzie o. Rafał. Oto program i kosztorys: http://gabrielmir.pl/pielgrzymka-do-wloch-2508-5092018r#__DdeLink__1342_1902908487
  5. Podajemy program na nowy rok zajęć Szkoła Mądrości Krzyża
  6. Kolejny wieczór modlitewny ze św. Gemmą odbędzie się 6 września br. Św. Gemma