Pasjoniści/Redakcja

redakcja.jpg

Drodzy Bracia i Siostry! Przyjaciele naszego klasztoru!

Radość przepełnia nasze serca z faktu, że możemy być bliżej Was w przestrzeni wirtualnej i dzielić się wydarzeniami, które mają miejsce w naszym klasztorze i kaplicy – miejscu naszych wspólnych spotkań z Panem Bogiem. Strona internetowa naszego klasztoru powstała, aby informacje o naszej rodzinie zakonnej, założonej przez św. Pawła od Krzyża (na zdjęciu obok), a szczególnie o wspólnocie na warszawskim Grochowie, której patronuje św. Gabriel od Matki Bożej Bolesnej, mogły docierać do Was, kiedy tylko tego zapragniecie.

Zdajemy sobie sprawę, że strona nie jest odwiedzana tylko przez wiernych mieszkających niedaleko, lecz także z innych zakątków Polski i z zagranicy. Z tego powodu na stronie znajdziemy następujące informacje:

PASJONIŚCI: Kim jesteśmy? Jacy święci i błogosławieni tworzyli w historii naszą społeczność skupioną u stóp krzyża Chrystusa? Jak można bardziej nas poznać, co zrobić, by rozpoznać Boży głos zapraszający do przywdziania naszego habitu? Czego możemy dowiedzieć się z książek o pasjonistach, ich duchowości i historii?

NASZ KLASZTOR: Jak było na początku na Grochowie i jak jest teraz? Jakie są nadchodzące wydarzenia i uroczystości w naszej kaplicy? Kiedy się można wyspowiadać? Jak zamówić mszę świętą? Co ciekawego pod względem duszpasterskim dzieje się u nas? Jak wygląda nasz klasztor? Nasi święci? Jak wygląda sanktuarium św. Gabriela we Włoszech?

ŚW. GABRIEL: Kim był? Co takiego uczynił w życiu, że stał się świętym? Jakimi słowami można upraszać jego wstawiennictwa? Co napisał?

RMPM: W naszym ośrodku duszpasterskim aktywną wspólnotą jest Rodzina Matki Pięknej Miłości. Zapraszamy do zapoznania się z jej charyzmatem, harmonogramem spotkań i pielgrzymkami krajowymi i zagranicznymi przez nią organizowanymi.

ŚW. GEMMA: Od pewnego czasu w sposób szczególny obecna jest wśród nas św. Gemma Galgani, klejnot chrześcijaństwa i ozdoba rodziny pasjonistowskiej. Zapraszamy do zaprzyjaźnienia się z tą urzekającą świętą.

Nasza strona będzie sukcesywnie uzupełniana i rozbudowywana. Zapraszamy do zacieśniania duchowej łączności z nami – zawsze pamiętającymi o Was w modlitwie – pasjonistami.

Szczęść Boże!

Męka Jezusa Chrystusa niech zawsze będzie w sercach naszych!

Warszawa, 22 października 2014 r., we wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II, papieża