Nasz Klasztor/Ogłoszenia

gabriel2.jpg

Kaplica pw. św. Gabriela od Matki Bożej Bolesnej

Msze święte
- sobota o godz. 18.00 (niedzielna, z nieszporami),
- niedziela o godz.: 9.00, 10.30 i 18.00 (od września do czerwca),
- w dni powszednie codziennie o godz. 18.00,
- raz w miesiącu (od września do czerwca) o godz. 20.00 (w ramach wieczoru modlitewnego ze św. Gemmą)

Spowiedź święta
- przed mszami św. w niedzielę i pierwszy piątek miesiąca,
- na prośbę penitenta (można umówić się ze spowiednikiem osobiście lub telefonicznie).

Ogłoszenia Duszpasterskie

16 października 2021 r. 

  

   1. Przez cały miesiąc październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godzinie 17:30.
   2. Zbliża się listopad a tym samym szczególny czas modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Jak co roku będziemy codziennie odmawiać różaniec z wypominkami, a po nim odprawiamy Msze w intencji zmarłych. Tak jak to czynimy to od dwóch lat, imiona zmarłych dzielimy na dwie części, które będą czytane naprzemiennie. Dlatego przy podawaniu imion zmarłych można określić, czy mają być wyczytywane w dni parzyste miesiąca listopada, czy nieparzyste. Jednakże codziennie w każdym różańcu i Mszy św. modlimy się za wszystkie osoby polecone modlitwie wypominkami w naszej kaplicy, nie tylko tego dnia wyczytane.
   3. W poniedziałek jest święto św. Łukasza, Apostoła i Ewangelisty.
   4. Przygotowujemy się do Uroczystości ku czci św. Pawła od Krzyża, Założyciela Zgromadzenia Męki Jezusa Chrystusa. W wigilię Uroczystości, tj. 18 października po Mszy św. zapraszamy na Transitus, czyli nabożeństwo upamiętniające rocznicę przejścia do nieba świętego Założyciela pasjonistów. Zapraszamy również na Mszę św. o 18 w samą Uroczystość, 19 października we wtorek.
   5. We środę wspominamy św. Jana Kantego, prezbitera.
   6. W piątek jest wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
   7. W sobotę zapraszamy na dzień skupienia z cyklu „Spotkania ze Słowem Bożym”. Spotkania ze Słowem Bożym to czas rozmyślań nad Pismem Świętym zarówno w formie konferencji i warsztatów, jak też w formie osobistej medytacji. Ich fundamentalnym punktem jest Msza Święta. Zaczynają się o godzinie 10:00, i kończą Mszą św. o godzinie 13:00.
   8. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na witraże, które mają być ukończone do końca listopada.  Zachęcamy do zabierania świec wyłożonych na stoliku na korytarzu. Są one wyrazem wdzięczności za wasze wsparcie.

 

 

Jubileuszowa odnowa kaplicy 

 W tym roku obchodzimy 300-lecie istnienia naszego zgromadzenia. Na tę okoliczność pragniemy odnowić naszą kaplicę. Ponieważ nie mamy wielkich środków, dlatego prace remontowe planujemy rozłożyć na cały rok jubileuszowy. Gdyby ktoś mógł i chciał wesprzeć to dzieło, ofiary prosimy składać w zakrystii lub na konto. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy, i obiecujemy modlitwę.

Etapy najważniejszych prac:

 • - wymiana okien i zdjęcie z nich drewnianych krat - zrobione
 • - zdjęcie boazerii ze ścian i malowanie całej kaplicy - zrobione
 • - wstawienie witraży w nowe okna w prezbiterium (jesień 2021); w jednym z witraży będzie wizerunek Maryi, a w drugim patrona kaplicy – św. Gabriela.

Wiadomości z prac: Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na witraże. Podpisaliśmy już umowę z pracownią witrażową. Witraże mają być ukończone do końca listopada.  Koszt samych witraży wynosi 21 tys. zł, natomiast razem z podatkiem VAT już 26 tys. 500 zł. Dzięki Waszej ofiarności udało się nam zebrać już ok. 10 tys. zł. Serdecznie dziękujemy.