Pasjoniści/Św. Gemma

gemma.jpg

Zachęcamy do poznania i zaprzyjaźnienia się ze Świętą Gemmą. Kim była? 

Gemma Galgani przyszła na świat w roku 1878 w toskańskiej miejscowości Borgonuovo di Camigliano (Włochy). Od dzieciństwa lubiła rozważać mękę Jezusa Chrystusa. Prowadziła życie nieskazitelnie czyste i gorąco pragnęła znaleźć się w niebie. Wcześnie osierocona, lecz otoczona opieką i miłością przez głęboko wierzącą rodzinę Gianninich, poświęciła się Bogu, ślubując czystość i starając się kroczyć drogą doskonałości. Miała szczególne nabożeństwo do Najświętszego Sakramentu i Jezusa Ukrzyżowanego. Obdarzona nadprzyrodzonymi darami, ofiarowała samą siebie Bogu w intencji nawrócenia grzeszników. Bardzo chciała wstąpić do klasztoru Sióstr Pasjonistek Klauzurowych, ale na skutek różnych przeciwności nie zdołała zrealizować swojego pragnienia. Wyróżniała się jako przykład nadzwyczajnej świętości, jaką może osiągnąć człowiek żyjący w świecie. Zmarła w Lukce, w Wielką Sobotę, 11 kwietnia 1903 roku.

swietagemma.pl

Raz w miesiącu (oprócz lipca i sierpnia) zapraszamy na wieczór modlitewny ze Świętą Gemmą.

Oto jego program:

19.30: adoracja Najświętszego Sakramentu

20.00: Eucharystia w intencjach osób rozmiłowanych w Świętej Gemmie, o rozwój jej kultu w Polsce, o powołania do polskiej prowincji pasjonistów i mniszek pasjonistek klauzurowych.

Podczas mszy świętej wygłaszane jest słowo Boże o św. Gemmie. Na zakończenie Eucharystii odmawiamy modlitwę o uproszenie łask oraz wszyscy mogą ucałować relikwie Dziewicy z Lukki.

Najbliższe spotkanie z Jezusem i św. Gemmą odbędzie się:

http://www.swietagemma.pl/zapowiedzi

Zapraszamy serdecznie!

 

Niech żyje Święta Gemma!

Publikacje